ZOBACZ GDZIE ORGANIZUJEMY NASZE OBOZY

Specjalnie dla Was wybieramy najlepsze w Europie i na Świecie miejsca do uprawiania snowboardu i nart.

W zależności od specyfiki wyjazdu i terminu proponujemy Wam różne europejskie miejscowości:

VAL THORENS-3 DOLINY

Val Thorens to najwyżej położona stacja narciarska w Europie.

Miasteczko znajduje się na wysokości 2300 m n.p.m. w południowo-wschodniej Francji w gminie Saint-Martin-de-Belleville. Jest częścią Trzech Dolin ( Les Trois Valées), największego ośrodka narciarskiego w Europie. Na terenie stacji można znaleźć 5 Snowparków. Długość tras narciarskich wynosi 140 km.

To jedna z najbardziej międzynarodowych stacji, mimo że znajduje się we Francji, pracują i przyjeżdżają tu ludzie z całej Europy.

Atmosfera w miasteczku, na stokach i w klubach jest przyjazna i multikulturowa zarazem. Pod tym względem przypomina takie stacje jak Les2Alpes czy Laax. Fenomenalne warunki do jazdy w Trzech Dolinach nie są żadną tajemnicą, jednak pod względem atmosfery zdecydowanie wygrywa VT.

Jeśli ktoś chce przekonać się do narciarstwa nie jako do sportu, a do stylu życia, powinien tu przyjechać.

WWW.VALTHORENS.COM

CHAMROUSSE

Mała, leżąca we francuskich Alpach gmina górska Chamrousse, która powstała jako wioska olimpijska podczas olimpiady w 1968 roku, wraz z należącym do niej alpejskim obszarem narciarskim cieszy się od czasu swego powstania rosnącą popularnością.

Nic w tym dziwnego: dzięki swojemu położeniu obszar Chamrousse uważany jest za jeden z najpewniejszych alpejskich rejonów śniegu, oferując równocześnie mnóstwo słońca aż do późnych godzin wieczornych. Ta leżąca na wysokości 1.700 metrów alpejska miejscowość, wraz z całym obszarem tras narciarskich rozciągającym się na wysokości od 1.600 do 2.250 metrów jest terenem często odwiedzanym przez miłośników sportów zimowych, przybywających tu głównie z oddalonego o jedynie 15 kilometrów Grenoble. Chamerousse oferuje nie tylko prawie 100 kilometrowy obszar tras i zjazdów o różnym poziomie trudności, ale także zapierającą dech w piersiach, przepiękną górską panoramę. Turyści i urlopowicze narciarscy mogą tu również podziwiać widok na sąsiednie miasto Grenoble, jak również rozciągający się wokół nich alpejski świat wysokich lodowców.

                                            Biuro@kayotravel.pl                            +48 722 03 02 33                     Grażyny 13, Warszawa
  • Biały Facebook Ikona
  • Biały YouTube Ikona
  • Biały Instagram Ikona

WWW.CHAMROUSSE.COM

PASSO DEL TONALE

Passo Tonale, otwarty i panoramiczny naturalny amfiteatr, który wznosi się od 1884 metrów w przełęczy do 3100 metrów lodowca Presena, stanowi część kompleksu Adamello Ski wraz z Pontedilegno oraz Temù.

100 km tras narciarskich w masywach górskich Adamello-Presanella, Ortles-Cevedale i Dolomity Brenty. Na 40 tras składa się: 11 niebieskich, 23 czerwone i 6 czarnych, ze sztucznym dośnieżaniem gwarantowanym w 100%. 

Sezon narciarski trwa bardzo długo (od późnej jesieni do końca wiosny) a stoki oferują wiele możliwości dla początkujących narciarzy, dla tych bardziej doświadczonych oraz prawdziwych atletów przygotowujących się do zawodów.

System obsługuje 10 wyciągów w przełęczy i kolejne 20 w pozostałej części kompleksu, wszystkie nowoczesne, szybkie i oferujące spektakularne widoki. Instruktorzy ze szkoły Scuola Italiana Sci Tonale Presena znają kilka języków i prowadzą kursy z zakresu narciarstwa, snowboardu, telemarku, freestyle; kursy z przygodą: freeride, backcountry, heliskiing; kursy dla zawodników na stokach cult a dla dzieci Fantaski, stok szkoleniowy z ruchomym chodnikiem, gigantycznymi bałwanami i wyposażeniem zdolnym przekształcić jazdę na nartach w fantastyczną zabawę. Sa tu także stoki na sanki, wyprawy z rakietami śnieżnymi i nordic walking, wypożyczalnia sprzętu sportowego oraz nieodpłatny skibus, który łączy wszystkie stacje Val di Sole. Prawdziwą wisienką na torcie tej lokalizacji jest możliwość dotarcia do hotelu bezpośrednio ze stoku oraz słynne après ski.

LES 2 ALPES

Jeden z najsłynniejszych kurortów narciarskich we Francji położony jest na dwóch górskich halach – stąd też jego nazwa. Wybór zakwaterowania ogromny: od czterogwiazdkowych hoteli, przez prywatne mieszkania i apartamenty, po górskie chałupki. Można również wynająć domek czy igloo albo zdecydować się na coś skromniejszego. Do wyboru do koloru… Podobnie jest też z trasami narciarskimi – około 25% z nich to trasy o stopniu trudnym i bardzo trudnym, zaś reszta tras będzie idealna dla początkujących i średniozaawansowanych. W sumie ponad 200 km tras i prawie 50 wyciągów o bardzo dużej przepustowości. Generalnie bez kolejek! Atrakcją jest też podziemny pociąg – metro, którym można dotrzeć na szczyt Mont de Lans. Kurort słynie przede wszystkim ze swoich południowych szerokich, niezalesionych stoków, co ważne, praktycznie zawsze nasłonecznionych. Łatwiejsze trasy znajdują się u szczytów lodowca, stamtąd są też najpiękniejsze widoki. Przy dobrej pogodzie można zobaczyć nawet Mont Blanc. Mniej zaawansowani w sztuce narciarskiej nie muszą obawiać się naprawdę trudnych tras u dołu – zawsze mogą skorzystać z wyciągu krzesełkowego i bezpiecznie wrócić do kurortu.

 

KAYO TRAVEL 

ul. Grażyny 13 Warszawa

tel: +48 722 03 02 33

e.mail: biuro@kayotravel.pl

Posiadamy wszystkie wymagane

pozwolenia:

Wyróżnienia:

Orły Turystyki (2).png

O NAS

Kayo Misja

Gwarancje biura

Dokumenty wyjazdowe

WYJAZDY

Pow Pow Val Thorens

Snow Camp Tonale

Family Camp Tonale

Spring Break Chamrousse

REGIONY

KADRA

MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS

  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Instagram Icon

Kayo Travel 2020 . All Rights Reserved           

IMGP0741